Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury
ul. J Piłsudskiego 2a
28-400 Pińczów

+48 41 357 24 24
+48 41 357 24 53
psck@psck.pl

 

NIP 662-16-66-537
ING Bank Śląski 
70 1050 1429 1000 0022 4221 6469

   

                

 

PREZENTUJEMY UCZESTNIKÓW 2. PLENERU MALARSKIEGO "PIŃCZOWSKIE KLIMATY"

Kto w tym roku uwieczni na płótnie Pińczowskie Klimaty? Przedstawiamy, bez żadnej ustalonej kolejności, artystów 2. Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego "Między szeptem a krzykiem".

1 Agnieszka ZAWISZA
... malarka, absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP, doktor Sztuk Pięknych. Dyplom z Malarstwa u prof. Rajmunda Ziemskiego oraz aneks z Litografii w pracowni prof. Wacława Winieckiego obroniła w 2000 r. zdobywając wyróżnienie. W latach 2015 – 2018 odbyła studia doktoranckie na ASP w Łodzi, pod opieką prof. Aleksandry Gieragi. Tytuł doktora sztuk pięknych obroniła w 2019 roku. W 2017 roku zdobyła pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Biennale Malarstwa w Mołdawii. Obecnie pracuje w Kamienicy Artystycznej TA3 na Ochocie. Działa w stowarzyszeniu artystycznym Front Sztuki. Liczne wystawy indywidualne oraz udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą, pokazują stałą aktywność twórczą artystki. Agnieszka Zawisza jest też współautorką multimedialnego projektu „Matkopolko”, odnoszącego się do kondycji matki-artystki we współczesnym społeczeństwie. www.azawisza.com instagram: agnieszka_zawisza

 2 Fabrice JUNGER
Jest absolwentem konserwatorium w Lyonie, Villeurbanne i Genewie w klasie fletu, muzyki kameralnej, kompozycji, analizy, estetyki, muzyki elektroakustycznej. Chęć poszukiwań nowej estetyki, innowacyjnych rozwiązań oraz współpracy z współczesnymi kompozytorami skoncentrowała go na muzyce współczesnej. Zakres jego działalności muzycznej podzielony jest na trzy powiązane ze sobą ściśle kategorie: działalność kompozytorską, pedagogiczną oraz wykonania solowe. 

 

 3 Joanna BISKUP-BRYKCZYŃSKA

Zajmuje się rysunkiem tuszem i malarstwem (ilustracja, satyra, malarstwo materii), działaniami w przestrzeni publicznej (knitting grafitti, tkanina, instalacje) oraz scenografią filmową i teatralną.
Uprawia malarstwo abstrakcyjne, strukturalne. W jej pracach pojawia się osobista, intymna narracja, język znaków i symboli. Inspiracjami są ściany opuszczonych domów, industrialne przestrzenie, ślady minionego życia. Do tworzenia swoich malarskich historii używa materiałów zarezerwowanych zwykle dla budownictwa. Gips, piasek, farby akrylowe łączy z subtelnościami 100 letniego jedwabiu, czy pożółkłego ze starości papieru. Jej prace, mimo abstrakcyjnego charakteru, są pełne opowieści.
Nauczyciel akademicki UJK w Instytucie Sztuk Wizualnych i na Wydziale Pedagogicznym.
Wystawy indywidualne i zbiorowe: Czechy, Niemcy, Ukraina, Chorwacja, Francja, Warszawa, Kraków, Łódź, Częstochowa, Bolestraszyce, Kielce.

 

4 Artur Smerkowski

Plastyk CK w Jędrzejowie. Organizator i uczestnik wielu plenerów malarskich. Z projektowaniem, tworzeniem i kreacją ma do czynienia na co dzień. Prywatnie jest malarzem z powołania.

 

 5 Dariusz Stelmach

Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach i Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu, dyplom z malarstwa w pracowni Prof. Andrzeja Gieragi.
"Strzelana niedziela" - obraz jaki powstał podczas 1. edycji naszego pleneru zapadł nam mocno w pamięci. Kto oglądał wystawę poplenerową nie mógł przejść obok niego obojętnie. Cieszy nas, że autor tego wyjątkowego dzieła po raz kolejny będzie gościem wydarzenia.

 

 

6 Ewa Preisner

Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Grzybowskiego.

Maluje obrazy - oleje, akryle, akwarele, pastele. Zajmuje się też dekoracją wnętrz.

 

 

 

 


 

 Do grona sponsorów  2. OGÓLNOPOLSKIEGO PLENERU MALARSKIEGO dołącza Dolina Nidy 

Z wielką radością informujemy, że do grona sponsorów 2. Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego "Pińczowskie klimaty" dołączyła firma Dolina Nidy Sp. z o.o. Firma, która należy do liderów w branży budowlanej, swoją misję realizuje od lat także poprzez zwiększanie społecznej odpowiedzialności biznesu.

Nasza radość jest tym większa, że firma postanowiła objąć swoim mecenatem 2 kolejne, ważne dla nas przedsięwzięcia:
- VII konkurs wokalny "Otwarta Scena", który zaplanowany jest na wrzesień tego roku
- XVII Zaduszki Jazzowe

Siła współpracy, zaufania i siła dobrych, wspólnych działań.
#razemdlakultury #dolinanidy #budującewiadomości


 

 

MARMUR-PŁYTKI. WESPRZE ORGANIZACJĘ 2. OGÓLNOPOLSKIEGO PLENERU MALARSKIEGO

Marmur-Płytki - siła polskiej natury i siła dobrej współpracy. Ogromnie cieszymy się, że kolejna firm dołącza do grona mecenasów 2. Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego "Pińczowskie klimaty". Coś nam podpowiada, że to będzie wyjątkowe i pełne dobrej kultury wydarzenie w tym roku.

 

 


 

 REGESTA S.A. MECENASEM 2. OGÓLNOPOLSKIEGO PLENERU MALARSKIEGO

Naszym celem jest, aby plener malarski "Pińczowskie klimaty" obok wymiaru czysto artystycznego wpisywał się w promocję miasta Pińczów
 jako dobrego miejsca z klimatem do tworzenia. Doskonale wiemy, że to miejsce nie mogło by być takie gdyby nie stowarzyszenia, instytucje, osoby i firmy, które ten cel wspierają. Z wielką przyjemnością informujemy, że mecenasem 2. Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego "Pińczowskie Klimaty" została firma Regesta S.A.

 

 


 

 

BURMISTRZ MIASTA I GMINY PIŃCZÓW PATRONEM HONOROWYM PLENERU

Miło nam poinformować, że patronat honorowy nad plenerem objął Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.

 


 

 

ROZPOCZYNAMY PRZYGOTOWANIA DO 2. OGÓLNOPOLSKIEGO PLENERU MALARSKIEGO "PIŃCZOWSKIE KLIMATY"

 Słowo i obraz. Poezja i malarstwo. Wakacje 2021 należą do sztuki. Z przyjemnością informujemy, że Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury będzie organizatorem 2. edycji Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego "Pińczowskie klimaty". Zainicjowany w 2019 roku plener łączący słowo i obraz będzie miał swoją kontynuację. Po raz kolejny pochylimy się nad twórczością Adama Ochwanowskiego, tym razem nad cyklem "Między szeptem a krzykiem".

To będzie wyjątkowy, twórczy czas w jednym z najpiękniejszych miejsc do tworzenia - w Pińczowie.