Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury
ul. J Piłsudskiego 2a
28-400 Pińczów

+48 41 357 24 24
+48 41 357 24 53
psck@psck.pl

 

NIP 662-16-66-537
ING Bank Śląski 
70 1050 1429 1000 0022 4221 6469

   

                

 

Informacje z przebiegu realizacji projektu "Przystań kultury"  realizowanego w ramach programu Kultura Dostępna. Projekt dofinansowany został ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

 

Koncertowa Przystań KulTUry

Wakacje, relaks, kultura, fantastyczni ludzie, dobra muzyka, klimatyczne miejsce, a wspólny mianownik - Pińczów.
Z wielką radością, już dziś, zachęcamy Was do zaplanowania sierpniowego weekendu w Pińczowie na wyjątkowe wydarzenie w ramach letniej Przystani kulTUry. To będzie finał i podsumowanie kilku miesięcy wspólnych działań: warsztatów, spotkań, animacji oraz świetna okazja do spędzenia czasu razem, w wyjątkowym miejscu na mapie naszego miasta - Klub Wodny Kon-Tiki Pińczów
W imieniu organizatorów zapraszają Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak oraz Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.
Śledźcie informacje i do zobaczenia 21 sierpnia w naszej kulturalnej przystani.

 

 

 


 

 

Ceramiczna złota rybka

 

Ceramiczna złota rybka, a nawet trzy! Kolejna propozycja zajęć w wakacyjnej przystani kultury pod hasłem - złów a właściwie zrób ją sam. W poniedziałek w pracowni ceramicznej w budynku PSCK odbędą się warsztaty ceramiczne podczas których wykonamy ceramiczne złote rybki, które potem wspólnie oszkliwimy i zawiesimy na patyku z suszu egzotycznego. To będzie wyjątkowa i oryginalna ozdoba do Waszego pokoju.

 

Koszt udziału w zajęciach - 10 zł (obejmuje cykl 2 spotkań). Zapisy w sekretariacie PSCK tel (41 3572424). Liczba miejsc ograniczona.
 
 
 

 

Otwarte zajęcia malarskie

Chcesz poczuć klimat prawdziwego pleneru malarskiego i stworzyć własne dzieło? Chcesz wymienić się doświadczeniem, poszerzyć swój warsztat i uzyskać fachowe wskazówki od studentów wydziału malarstwa? A może po prostu chcesz być częścią artystycznej inicjatywy odwołującej się do bogatej tradycji plenerów malarskich w Pińczowie? Mamy coś dla Ciebie! Gorąco zapraszamy dzieci, młodzież i osoby fascynujące się malarstwem do udziału w plenerowych warsztatach malarskich, które odbędą się 18 czerwca (piątek). To kolejny etap projektu "Przystań kultury" realizowanego przez PSCK, którego celem jest zwiększenie dostępu do kultury.
Plener ze studentami będzie także okazją do przypomnienia pięknej i bogatej historii plenerów malarskich w Pińczowie, o których opowie niezwykle zasłużony animator kultury i organizator dziesiątek plenerów w naszym mieście - Andrzej Kozera. Gorąco zapraszamy do naszej przystani kulTUry.
Zapisy w sekretariacie PSCK do 16 czerwca.

 

 


 

Wakacyjna Przystań KulTUry

Wakacyjna przystań kulTury zaprasza na pokład! Program, kształt, wygląd - tutaj wszystko ma znaczenie. Wkrótce wrzucimy dokładny program na pierwszy miesiąc wakacji, ale zerknijcie co czeka nas już za chwilkę:
-18 czerwca - otwarte warsztaty malarskie "Sztuka w plenerze"
- 23 czerwca - Z tatą w kulturze - piknik z okazji Dnia Taty przed budynkiem centrum kultury (wspólne foto-sesje, animacje, kiermasz rękodzieła artystycznego)
- 24 czerwca - warsztaty sitodruku, czyli zaprojektuj swój t-shirt lub eko-torbę
- 25 czerwca - koncert Marek Napiórkowski/Artur Lesicki - wirydarz Belwederu

 

 

Premiera  spektaklu dla dzieci "A niech to gęś kopnie" w wykonaniu TOR - Teatru Okazjonalnego Rodziców

Nie dowierzamy, ale to się dzieje naprawdę . 1 czerwca zapraszamy na premierę spektaklu dla dzieci "A niech to gęś kopnie" w wykonaniu TOR - Teatru Okazjonalnego Rodziców. Po raz kolejny rodzice wbijają się w kostiumy i grają dla najmłodszych, sami świetnie się przy tym bawiąc. Po raz pierwszy od dawna mamy dziką radość zaprosić Was na salę teatralną, gdzie rozsiądziecie się w wygodnych fotelach i będziecie mieli możliwość czerpać emocje teatralne na żywo. Po tak długiej nieobecności mamy tremę, ale nie możemy się doczekać bycia z Wami.
Gramy 1 czerwca o godzinie 17:00 i 18:30. Obowiązują bezpłatne wejściówki - które możecie odbierać w sekretariacie PSCK.

 

 


 

 

Warsztaty koronki klockowej

 Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na warsztaty koronki klockowej, które odbędą się w dniach 28-29 maja w Chacie Boguckiej. Zajęcia poprowadzą koronczarki z Bobowej – miejscowości określanej jako „pierwsza stolica polskiej koronki”.

 

Koronka klockowa to chyba jedna z najpiękniejszych, najdelikatniejszych i najbardziej szlachetnych technik koronkarskich. Wykonuje się ją na odpowiednio przygotowanym wałku za pomocą wielu par szpulek zwanych klockami, na które nawinięte są nici. więcej>>>