Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury
ul. J Piłsudskiego 2a
28-400 Pińczów

+48 41 357 24 24
+48 41 357 24 53
psck@psck.pl

 

NIP 662-16-66-537
ING Bank Śląski 
70 1050 1429 1000 0022 4221 6469

   

                

 

Wystawy

W

Pińczowskim Samorządowym

Centrum Kultury

 

 

 

 

 


 

Wystawa ilustracji Agaty Zarzyckiej „Boginie" w Galerii „U Prażucha"
(15.01.2020)

Wystawa ilustracji Agaty Zarzyckiej „Boginie” otworzyła cykl wystaw zaplanowanych na 2020 rok w Pińczowskim Samorządowy Centrum Kultury. Wystawa, składająca się z kilku wielkoformatowych ilustracji, jest wyrazem uznania dla folkloru i kultury dawnej polskiej wsi. 

Wystawa wypożyczona ze zbiorów Biura Wystaw Artystycznych z Kielc.

>>>Więcej Informacji

 

BoginieZe zbiorów PSCK (3) - Czesław Wieczorek, "Bluźnierca"
 (01.01.2020)

Czesław Wieczorek, "Bluźnierca", plener malarski w Pińczowie, 1996 rok
Obraz można zobaczyć w holu głównym PSCK (I piętro) do końca stycznia.

>>>Więcej Informacji

 BluźniercaZe zbiorów PSCK (2) - Janusz Salwierak, "Abstrakcja II"
(1.12.2019)

Drugim obrazem ze zbiorów PSCK jest obraz Janusza Salwieraka "Abstrakcja II" wykonany został on podczas jednego z plenerów w Pińczowie. Inspiracją dla autora była tematyka sakralna lat 90-tych.
Obraz można było zobaczyć w holu głównym PSCK (I piętro) do końca grudnia.

>>>Więcej informacji

wystawa Janusza SalwierakaZe zbiorów PSCK (1) - Piotr Jarża, "Zabudowania przy górze Św. Anny"

(1.11.2019)

Lata działalności PSCK, liczne plenery malarskie, współpraca z innymi instytucjami - pozwoliły zgromadzić nam dość liczny zasób obrazów. Zdobią nasze ściany, oglądamy je dość często niewiele jednak wiedząc o ich pochodzeniu i autorach. Postanowiliśmy, zainspirowani "obiektem miesiąca" wprowadzonym przez Muzeum Regionalne, rozpocząć cykl, w którym prezentować będziemy obrazy z naszych zbiorów.

Jako pierwszy - obraz autorstwa Piotra Jarży - "zabudowania przy górze Św. Anny" z 1970 roku. Obraz można było zobaczyć w holu głównym PSCK (I piętro) przez cały listopad 2019 roku.

>>>Więcej informacji

jarza obraz


 

 "Krajobraz z blizną" - zaproszenie na wystawę

(11.11.2019)

Krajobraz z blizną" - wystawa będąca plastyczną opowieścią o wpływie historycznych wydarzeń sprzed 101 lat na różne aspekty naszej współczesności - od 11.11.2019 do 20.12.2019 dostępna będzie do zwiedzania w holu głównym PSCK.

 >>>Więcej informacji

wystawa 100 lat z blizna Wystawa malarstwa Norberta Palmera

(02.11.2019)

Wystawa malarstwa Norberta Palmera pt. "DYJAK" była wydarzeniem towarzyszącym XV Zaduszkom Jazzowym w Pińczowie. Wernisaż otwierający wystawę odbył się 2 listopada, w przerwie pomiędzy koncertami. Na wystawie zaprezentowanych zostało kilkanaście obrazów inspirowanych twórczością Marka Dyjaka oraz tryptyk z pleneru malarskiego "Pińczowskie klimaty".

>>>Więcej informacji

Palmer WystawaPińczowskie
 klimaty
(19.10.2019) 

 "Pińczowskie klimaty". Nasze klimaty, oddane pędzlem wspaniałych artystów uczestniczących w tegorocznym plenerze malarskim pod tym samym tytułem a zainspirowane twórczością Adama Ochwanowskiego o Pińczowie. Pigułka obrazu i słowa w jednym.

Dnia 19 października 2019 odbył się wernisaż wystawy "Pińczowskie klimaty" w Galerii Belweder Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

>>>Więcej Informacji

 

piczowskie klimaty otwarcie plakat 
I Ogólnopolski Plener Malarski „Pińczowskie klimaty”

(26-31.08.2019)

     „Pińczowskie klimaty” – pod takim hasłem w dniach 26-31 sierpnia miał miejsce plener malarski inaugurujący nowy cykl Ogólnopolskich Plenerów Malarskich w Pińczowie.  Łączymy słowo i obraz, działamy na pograniczu literatury i sztuk plastycznych nadając słowu pisanemu formę graficzną. Nasz cykl plenerów otworzył twórczość Adama Ochwanowskiego a dokładnie Jego sonety niedokończone traktujące o Pińczowie. To właśnie stanowić będzie o wyjątkowości naszego pleneru – pochylanie się nad twórczością wybitnych poetów i pisarzy i przelewanie własnej interpretacji słów na płótno.

>>>Więcej Informacji

Ogólnopolski Plener Malarski


 
 "Moje marzenia" IV Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży

(01.06.2019)

 Wernisaż dzieciaków z kółek plastycznych PSCK  "Moje marzenia" realizowany w ramach IV Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży.
Miał on swój start 1 czerwca 2019 na wirydarzu Belwederu o godz. 18:30. 
Ten wspaniały czas z dziecięcą twórczością osłodziła nam, jak co roku, Cukiernia M.Łyżwińska za co już dziś najserdeczniej dziękujemy.

>>>Więcej Informacji

 

"Moje marzenia" IV Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży 


Wystawa Malarstwa Józefa Machały w Galerii Belweder

(08.06.2019)

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury informuje, że w Galerii Belweder miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Józefa Machały.

Spotkanie z artysta i jego pracami odbyło się 8 czerwca o godz. 18.00.

 >>>Więcej Informacji

Wystawa Malarstwa Józefa Machały w Galerii Belweder


 Wystawa malarstwa Ewy Sepioło
(13.04.2019)

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury pragnie serdecznie poinformować o odbytym wernisażu wystawy malarstwa Ewy Sepioło, 13 kwietnia 2019 r.  godz. 17:00.

Ewa Sepioło, mieszkanka Starachowic, kształtuje swoje zainteresowania plastyczne od wielu lat. Przez ten czas wypracowała własną technikę przekazu, wzbogacając swój warsztat o nowe style i środki wyrazu. Wystawa, w PSCK była debiutem pani Ewy, dlatego tym bardziej się cieszymy, że zdecydowała się zaprezentować swoją twórczość po raz pierwszy właśnie w naszym mieście.

 

Wystawa malarstwa Ewy Sepioło


Wystawa" Miedzy słowem a obrazem" w Galerii „U Prażucha”
(30.03.2019)

30 marca w Galerii „U Prażucha” odbył się wernisaż wystawy „Między słowem a obrazem” autorstwa Joanny Biskup-Brykczyńskiej. Początek o godz. 17:00. Prace będzie można było oglądać do końca kwietnia.

Joanna Biskup-Brykczyńska - urodziła się w 1973 roku. Absolwentka Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach - wydział Pedagogika z plastyką (2001r.). Jest cenionym kieleckim pedagogiem. Doktorantka Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zajmuje się rysunkiem tuszem i malarstwem (ilustracja, satyra, malarstwo materii), działaniami w przestrzeni publicznej (knitting, grafiti, tkanina, instalacje) oraz scenografią filmową i teatralną. Posługuje się wyłącznie tradycyjnymi narzędziami rysunkowymi: piórko, ołówek, czarny tusz choć czasem sięga po kolor. Jej prace znajdują się w prywatnych zbiorach w Polsce i za granicą. Współpracuje z muzeami i instytucjami kultury w Kielcach przy warsztatach ogólnopolskich i międzynarodowych projektach artystycznych.
Kierownik produkcji i scenograf w filmie fabularnym „Wyklęty” (premiera ogólnopolska marzec 2017, międzynarodowa kwiecień 2017), oraz w krótkometrażowych produkcjach „Projekt r-019” reż. Krzysztof Poczęty (premiera 2018), „Credo” reż. Mikołaj Wróbel (premiera 2018). Pracuje również przy teledyskach i reklamach.  Ilustrowała teksty w ogólnopolskim czasopiśmie psychologicznym „Charaktery”. Jest cenionym pedagogiem. Pracuje w MDK i Szkole Społecznej im. M. Reja w Kiecach. Prowadzi wykłady i ćwiczenia na Wszechnicy Świętokrzyskiej i Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

>>>Więcej Informacji

 Wystawa" Miedzy słowem a obrazem" w Galerii „U Prażucha”


Wernisaż wystaw w Belwederze
(22.02.2019)

   22 lutego o godz. 17:00 w galerii KRUŻGANEK wydarzył się wernisaż trzech wystaw fotograficznych. Pierwszą była wystawa "PONIDZIE 2018" w Muzeum Regionalnym w Pińczowie, dwie kolejne były wystawami autorskimi Andrzeja Pęczalskiego i Piotra Kalety, aby je objrzeć, trzeba  się było udać na piętro do Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, do galerii BELWEDER i galerii "U Prażucha". Motywem przewodnim wszystkich wystaw jest Ponidzie, ale sposób i forma w jakiej przedstawiono nasz  region jest niezwykle różnorodna.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Wernisaż wystaw w Belwederze


Wystawa w Galerii Belweder Isabelle Van Campenhout
(28.01.2019)

Od 28.01.2019 w Galerii "U Prażucha" Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury można było oglądać wystawę grafik Isabelle Van Campenhout. Artystka urodzona w Demokratycznej Republice Konga, pochodzi z Brukseli. Isabelle jest założycielką stowarzyszenia «Salon des Refusés», w 1988 r. w Brukseli. Od 20 roku życia Isabelle ćwiczyła rysunek i czarno-białą fotografię.

Prace z serii «Wewnętrzne rozmowy» prezentują ewolucję artystki — fotografa, grafika, malarza oraz kobiety i matki. Jak mówi: "Cud życia polega właśnie na tym, że jestem artystką. Moją myślą jest pędzel."

 Wystawa w Galerii Belweder Isabelle Van Campenhout


 

Wystawa malarstwa  Bogdana Ptaka
(9 listopada 2018)

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury informuje, że  9 listopada w Galerii Belweder miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Bogdana Ptaka. Szef Galerii Sztuki Zielona zaprezentuje ponad 20 wielkoformatowych obrazów malowanych techniką olejną. 

>>>Więcej Informacji

Wystawa malarstwa  Bogdana Ptaka


 

II Plener Malarski Jesienne Impresje, Architektura i Pejzaż Ziemi Pińczowskiej „Ścieżkami Krzysztofa Buckiego"
(22 września 2018)

 Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury informuje o Plenerze Malarskim który odbył się w dniach 10-16 września. 
Wystawa poplenerowa prac miała miejsce 22 września w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury i trwała przez miesiąc.

Komisarz Pleneru:Andrzej Kozera


 

Plener rzeźbiarski 2018r. „DZIEDZICTWO"
(22 września 2018)

22 września odbył się wernisaż poplenerowy malarstwa i rzeźby. Oba plenery zostały zorganizowane w ramach 590 rocznicy lokacji Pińczowa.
Wernisaż wydarzył się w sobotę o godz. 16:00 w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Serdecznie zapraszamy. 
>>>Więcej lub >>>Tutaj


 

Wystawa malarstwa Mariana Żywczyka
(07 sierpień 2018)

  Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury informuje o wernisażu wystawy malarstwa Mariana Żywczyka który miał swój start 10 sierpnia o godz. 19:00. Artysta, z zawodu inżynier architekt, oprócz pracy zawodowej zajmuje się w szerokim zakresie sztukami plastycznymi. W galerii BELWEDER przez cały miesiąc było można oglądać serię akwarel jego autorstwa.

>>>Więcej lub >>>Tutaj

Wernisaż wystawy malarstwa Mariana Żywczyka


 

Wystawa malarstwa i rysunku Barbary Spirowskiej
(08 czerwiec 2018)

Tym razem zobaczyliśmy malarstwo i grafikę autorstwa Barbary Wnuk-Spirowskiej. Wernisaż odbył się w piątek o godz. 18:00.

Artystka ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Szermentowskiego w Kielcach (specjalizacja – ceramika artystyczna). Studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Studia podyplomowe na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach (specjalność – plastyka).

>>>Więcej lub >>>Tutaj

Wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Barbary Spirowskiej


 

„Piórkiem i pędzlem…. po godzinach” – Wystawa
(13 kwiecień 2018)

13 kwietnia o godzinie 17:30 wystawa „Piórkiem i pędzlem… po godzinach” autorstwa  Agnieszki Poros i Edyty Jaklewicz-Orzeł. Wernisaż odbył się w „Galerii u Prażucha” Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.  

Na wystawie zaprezentowanych zostało kilkadziesiąt prac wykonanych w technikach: akwarela, grafika i pastele.

>>>Więcej lub >>>Tutaj

 „Piórkiem i pędzlem…. po godzinach” – wernisaż wystawy


 

Wystawa w Galerii Belweder
(09 kwiecień 2018)

Od 9 kwietnia w Galerii Belweder Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury wystawa malarstwa Beaty Borek. Finisaż wystawy miał termin 18 maja.

Beata Borek jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach. Brała udział w wielu plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych malarskich, tkacko-wikliniarskich i fotograficznych oraz wystawach indywidualnych, konkursowych, zbiorowych i poplenerowych.

>>>Więcej

Nowa wystawa w Galerii Belweder


 

Wystawa malarska - „Moje Ponidzie" Andrzeja Kozery
(29 styczeń 2018)

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury serdecznieinformuje o odbytym wernisażu malarstwa Adrzeja Kozery "Moje Ponidzie".

Wernisaż odbył się 27 stycznia w Galerii Belweder PSCK o godz. 17:00 a poprzedził go wyjatkowy koncert dedykowany artyście w wykonaniu zespołu Dob Blues Band i zaproszonych gości.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.

>>>Więcej lub >>>Tutaj

Moje Ponidzie - wystawa malarstwa Andrzeja Kozery


 

Wystawa fotograficzna Jana Siudakowskiego
(05 styczeń 2018)

Zapraszamy do zapoznania się z  wystawą fotograficzną z kolekcji Biura Wystaw Artystycznych z Kielc. Wystawa Retrospektywna JANA SIUDOWSKIEGO to seria czarno-białych zdjęć na których autor uchwycił malownicze pejzaże dawnej Kielecczyzny.

>>>Więcej

Wystawa fotograficzna Jana Siudakowskiego

Wystawa fotograficzna Jana Siudakowskiego


 

Pejzaże, kwiaty i rysunek - Wystawa
(10 kwiecień 2017)

Pińczowskie Samorzadowe Centrum Kultury miało okazje gościć w Galerii Belweder  wystawę "Pejzaże, kwiaty i rysunek " autorstwa Marii Bobrowskiej. Wystawa czynna była do 15 maja br.
Maria Bobrowska to absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecne ASP w Poznaniu. Z pochodzenia góralka bieszczadzka, obecnie mieszka i tworzy w Tarnobrzegu.

>>>Więcej

Pejzaże, kwiaty i rysunek - zaproszenie na wystawę


 

Wystawa „Blisko Natury" Tamary Maj w Galerii Belweder
(17 luty 2017)

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza do Galerii Belweder na wystawę autorstwa Tamary Maj „Blisko Natury. Wernisaż wystawy odbył się 17 lutego o godz. 18.00.

Tamara Maj urodziła się 24 maja 1962 roku w Kielcach. Ukończyła z wyróżnieniem Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach o kierunku tkanina artystyczna. Na stałe mieszka w Busku-Zdroju, gdzie od 1993 roku pracuje w Galerii BWA Zielona. Zajmuje się malarstwem, tkaniną i wikliną artystyczną. 

>>>Więcej

Blisko natury wystawa Tamary Maj w Galerii Belweder


 

Wystawa - Pińczów w czarno-białej fotografii
(31 styczeń 2017)

Pińczów w czarno-białej fotografii to tytuł wystawy fotograficznej, którą od 10 lutego którą można było zobaczyć w Pińczowskim Samorządowym Centrum. Wernisaż otwierający wystawę odbył się o godzinie 17:00 w Galerii "U Prażucha" PSCK

.>>>Więcej

Pińczów w czarno-białej fotografii


 

Wystawa Fotografii - Teatr, Mama, Tata i Ja
(09 styczeń 2017)

Od poniedziałku br. w Galerii u Prażucha PSCK można było oglądać wystawę fotografii artystycznej wykonanej w ramach projektu Teatr, Mama, Tata i ja, realizowanego przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”.

Autorami zdjęć są członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików – Okręg Świętokrzyski: Stanisława Zacharko – Łagowska, Joanna Klich, Krzysztof Zając, Sławomir Oszywa, Piotr Bieniek oraz Artur Dziwirek, którzy przez 9 miesięcy dokumentowali przebieg projektu.

>>>Więcej

Teatr, Mama, Tata i Ja - wystawa fotografii


zapisy